Kubík N.

Kubíkův příběh psaný přáteli rodiny:

Budeme se snažit popsat Vám situaci, která nastala, co nejlépe.
Iva Novotná má pětičlennou rodinu - manžela Davida, nejstaršího syna Filipa (7let), prostředního syna Jakuba, který v únoru oslaví 3roky, a nejmladší členkou rodiny je čtyřměsíční dcera Tereza. Je to rodina se standardními podmínkami, žijící v Třebíči. Iva je na mateřské dovolené, David je povoláním řidič nákladních vozů a zabývá se těžbou dřeva, Filip navštěvuje 2. třídu základní školy, a Jakub s Terezou jsou s Ivou doma.
S rodinou Novotných se kamarádíme, často se vídáme, a tak pro nás zpráva o zdravotním stavu jejich syna Jakuba byla šokující.
V pondělí 10.10.2016 Vendula venku zahlédla Davida s Kubou a Terezkou, byli na procházce, a nezdálo se jí, že by bylo na Kubovi něco podivného, vypadal úplně "normálně". Ráno jí přišla zpráva od Ivy: "Vendy, Kubík má po sobě spousty modřin, myslela jsem si prvně, že je to tím, jak se za poslední dobu vytáhl a neustále se někde praští, ale nezdá se mi to a jedu s ním k doktorovi." Kolem druhé hodiny Vendule zvonil telefon, a ubrečená Iva ji prosila, zda by mohla vyzvednout Filipa ze školy a postarat se o něj, že Kubovi dopadly špatně krevní odběry a musí s ním do nemocnice. Dál nebyla schopná zdravotní stav Kubika rozebírat. K večeru, když se pro Filipa zastavila, popisovala, co se vlastně stalo...
Jakub byl v úterý odpoledne přijat v Třebíčské nemocnici, kde se dělaly kontrolní odběry krve, zda nedošlo třeba k nějakému omylu v laboratoři. Krev dopadla ještě hůř než ráno, Kubovi se nafouklo i bříško, tím, jak se mu zvětšila slezina, o tělíčku se mu začaly objevovat červené fleky. Primářka dětského oddělení rodině sdělila, že není pochyb, Kuba má leukémii a musí být sanitkou převezen okamžitě do Brna na dětskou onkologii. S Jakubem musel odjet táta, jelikož Iva se musí postarat o Filipa a plně kojenou čtyřměsíční dceru Terezku. Z Brna přišla od Davida zpráva, že jsou přijati, a opět byla potvrzena leukémie. Další den bude Kubu čekat odběr kostní dřeně a podle výsledku se bude pokračovat dál. Ve středu proběhl odběr kostní dřeně, ve čtvrtek pod celkovou narkózou byla provedena lumbální punkce a byl zaveden implantabilní port. Podle výsledku je zasažen i mozkomíšní mok a Jakub se kromě chemoterapie pravděpodobně nevyhne ani ozařování. Nyní byla zahájena léčba chemoterapií, a podle lékařů se bude jednat o intenzivní půlroční léčbu, kdy budou muset několikrát týdně dojíždět do Brna, a celková léčba by měla trvat dva roky.
S Kubou nadále v nemocnici zůstává táta, a nemůže chodit do práce. Jejich příjem tedy bude založen na rodičovském příspěvku, který má Iva, a na vyřízených dávkách. David pravděpodobně do práce nastoupit nebude moci, a bude muset být nápomocen Ivě s Jakubovou léčbou.
Dohodly jsme se, že jim chceme co nejvíce v jejich těžké životní situaci pomoci. Proto nyní čtete tuto stránku s naší prosbou. Chceme díky sbírce sehnat co nejvíce peněz pro podporu rodiny. Snažíme se vymyslet, jak nejlépe rodině pomoci, a usnadnit jim tuto jejich nelehkou životní zkoušku. Budeme vděčné nejen za finanční dary, ale i Vaše postřehy, tipy a nápady na jakoukoli pomoc.
Děkujeme za čas strávený nad tímto psaním, a věříme, že spojením našich sil bude pro Ivu a její rodinu boj s leukémií Jakuba alespoň o trošku snazší.
 

Fotogalerie: Kubík N.