Natálka Č.

Nejsmutnější část pomoci, kdy pomoci již nemůžete...jen cítíte bolest nad hroznou nespravedlnosti světa. Andílku, odpočívej v pokoji...určitě již dáváš pozor nad svojí rodinou.

 

Natálka se narodila v druhé polovině roku 2018, v té době již do pětičlenné rodiny. Má ještě tři starší sestřičky - Anetku (15 let), Sofii (14 let), Nikolku (6 let) a brášku Vendu, kterému bude za pár dní 1 rok. Dcera Natálka, náš andílek, vykoukla na svět o pár týdnů dříve, než původně měla. Zdravotní peripetie začaly však už během těhotenství. Ve 20. týdnu se panu doktorovi nezdálo srdíčko, po odběru plodové vody nás lékaři uklidnili, že se zdá být vše v pořádku. Nebylo. Po porodu bylo zřejmé, že Natálka trpí mnoha vývojovými vadami. Diagnózu jsme se dozvěděli, když bylo Natálce 6 měsíců a zněla: „CDG syndrom ALG3“. S tímto konkrétním onemocněním je v České Republice jediná. Natálka má PEG a je tedy krmena kontinuálně enterální pumpou, užívá léky na epilepsii a stále je rozumově na úrovni novorozence. Trápí jí reflux, kontraktury na ručičkách a má poškození zrakové i sluchové. Je to nejhodnější miminko na světě. Ráda poslouchá, když jí povídáme, a různými zvukovými projevy se nám snaží odpovídat. Ručičkama kolem sebe máchá jak na kolotoči a snaží se hrát si s hračkami. Natálka používá speciál ní židličku od firmy Patron, která je zapůjčená od zdravotní pojišťovny. Ke konci roku 2020 se nám za pomoci papírny Mondi a.s. a Clubu Kiwanis Roudnice nad Labem podařilo zajistit zdravotní pomůcky od certifikovaného výrobce REHA. Koupací polohovatelné lehátko, kočárek a autosedačku.

Natálce se rozhodly pomoci i SUICIDE ANGELS Kalendář 2022 bude věnován na podporu malé NATÁLKY. Více se dozvíte na Facebookových stránkách Natálky zde .

Neprozradíme vám všechno, ale abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete nahlédnout do toho, co jsme třeba o víkendu nafotili.

PŘIJÍMÁME PŘEDOBJEDNÁVKY!!! Napiš si o svůj výtisk kalendáře Suicide Angels 2022 - prvních deset objednaných kusů bude od andílků podepsaných. Budeme tisknout jen přesný počet předem zaplacených kusů: info@suicideangels.ink Kalendář fotila: Foto Martina Kolaříková Vizážistka: Alena Fadrhoncová - IG @mua.alena.fadrhoncova

 

Fotogalerie: Natálka Č.

Fotogalerie: kalendář pro Natálku ochutnávka