Azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou

Sociální služba Domov sv. Máří Magdaleny Jiřetín pod Jedlovou poskytuje pobytovou sociální službu osamělým matkám (zletilým i nezletilým) s dětmi, případně těhotným ženám (zletilým i nezletilým), v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Jedná se o ubytovací zařízení, které je určeno matkám s dětmi, těhotným ženám bez přístřeší.

Jedná se o sociální služby, poskytující individuální, důstojnou, nepřetržitou a koncepční pomoc těmto osobám. Provoz těchto služeb je přizpůsoben práci s rizikovou skupinou obyvatel a nesupluje funkci jiných ústavů a zařízení (záchytná stanice, psychiatrická léčebna, zdravotnická zařízení, kontaktní a poradenské centrum apod.).

Více informací naleznete na stránkách  Diecézní charity Litoměřice

 

Pár slov od Andílka Klárky Hozákové po návštěvě Azylového domu.

Krásné ráno andílci,včerejší výlet do Azylového domu v Jiřetíně pod Jedlovou....ufff,hodně silný zážitek.Strašně jsem se tam těšila,ale i bála zároveň.Přivítání neskutečně milé a úžasné.Vděčnost...ta se nedá popsat slovy.Nádherná atmosféra,zaměstnanci opravdu lidé se srdíčkem na pravém místě.Mám všem vyřídit jedno velké DÍKY.Člověk si opravdu uvědomí,že má vše,ničeho si neváží:(Hodně lidí bere vše jako samozřejmost:(Maminky s dětmi zde jsou opravdu vděčné za vše.A hlavně nečekají jen s nataženou rukou.Vše dávají na příděl a za protislužbu(např.shrabání louky,pomoc v Jiřetíně,....).Učí je hospodařit s penězi a vše co k životu patří.No,upřímně musím napsat,že když jsem odjížděla tak se mi koulely po tváři slzy.Nikdy nevíme kdy budeme potřebovat pomoc my:(Strašně moc děkuji za Vaše veškeré dary a rozhodně jsem tam nebyla naposledy a moc doufám,že v tom zase ,,pojedeme´´všichni.

Fotogalerie: Azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou