Tomášek

                                                                                                                                                                   
 
 
září 2021
 

Edit:Tomáškovi je již o pár let více, ale stále jsme v kontaktu. Momentálně Tomášek potřebuje speciální ortézy, které vyrábí v Rakousku. Cena ortéz je cca 160.000........Rodině ještě chybí cca 60.000 a já věřím, že se nám podaří sehnat co nejdříve 

 
 7.3.2016
 

 

Tomášek bude moci nastoupit do školky s asistentem díky daru od Armex Děčín. Všem co se podíleli moc děkujeme. Rodiče Tomáška.

 

Příběh našeho Tomáška

Tomášek se narodil z dvojčátek. Měsíc před porodem jsme se dozvěděli, že u jednoho z miminek není něco v pořádku. Ani doktoři nám nebyli schopni blíže specifikovat o jaké postižení se jedná. Teprve porod ukázal s jak velkým trápením bude muset Tomášek začít bojovat. 
Jeho sestřička Verunka se naštěstí narodila v pořádku, bohužel Tomík se už na první pohled od zdravých miminek podstatně lišil. Nebylo to dáno jen nízkou porodní hmotností 1.4kg. Ještě jsme ani nevěděli co Tomáškovi přesně je ,ale bylo jasné že je to vážné. Postupně nás lékaři seznamovali s diagnozami a o většině z nich jsme předtím neslyšeli. 
Tomášek se narodil bez močového měchýře a téměř bez střev. Tlusté střevo mu chybí úplně a tenké měl dlouhé pouze 30cm. Další poškození neohrožují Tomáška na životě, ale i s nimi se bude muset Tomášek vypořádat. Jedná se např. o rozštěp páteře a poruchu pánve. K vylučování musí Tomášek používat stomické sáčky.
Tomášek je velký bojovník , má už za sebou spoustu operací a ještě ho spousta čeká. Má obrovskou vůli žít, byli chvíle kdy jsme se sním už loučili. Díky špatně fungujícímu střevu je Tomík závislý na parenterální a enterální výživě. Neušel ani několika sepsím, které s tím souvisí. Každá malá infekce může vést ke zhoršení jeho stavu. 
Nevzdáváme se a stále hledáme všechny možnosti jak Tomáškovi usnadnit život.

Více zde: tomasek77.webnode.cz/

 

Pomoc pro Tomáška

Fotogalerie: Tomášek