Damiánek H.

 

Pár slov od rodičů Damiánka:
Damián se narodil před necelými sedmi lety. Brzy po narození vyhrál v soutěži Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko (kamarádi rodičů mu to vyklikali).

O něco později se zjistilo, že jeho sluch není zcela v pořádku. Ve dvou letech dostal sluchadla, protože má sluchovou vadu.

Se sluchadly se mu začalo dařit lépe a krásně se rozmluvil. Ještě o něco později se ukázalo, že je docela dost šikovný na některé věci, např.

než šel do školy, sám se naučil číst a počítat do stovek. Jsou samozřejmě i věci, které ho moc nebaví, např. malování a vybarvování. Ve školce měl skvělé učitelky. Ve škole se mu zatím také moc líbí a jsou ochotni ho podporovat. Damiánek rád čte (ještě musí zapracovat na správné výslovnosti), počítá a hraje fotbal. Jakákoli další podpora, aby lépe slyšel, mu jen může pomoct.

Damiánkovi bude věnován velikonoční koncert.Za výtěže z koncertu bude zakoupeno:


Systém sestává z: 1.- ComDEXu – malé zařízení zavěšené na krk dítěte – zajišťuje bezdrátový příjem a přenos signálu od učitele do sluchadel

3000,- (+ další možnosti – pomocí Bluetooth přenos z telefonu, audiosignálu z jiných zařízení)

(po spárování s chytrým telefonem lze používat aplikaci COM-DEX)

2.- Com-Dex Remote Mic – to je vysílač (vzdálený mikrofon pro učitele) – jedinou nevýhodou je, že se spojení může přerušit, pokud se učitel úplně otočí zády, dosah je asi 10m, po nabití baterie 8 hodin aktivního přenosu a 8 dní pohotovostního režimu.

2700,-