Karolínka

 

 

Příběh Karolínky

 

Karolínka je krásná usměvavá princezna, která se narodila v červnu 2007 v Kopřivnici.

Bohužel pro nás tak samozřejmá chůze je pro Karolínku zatím pouze velkým snem. Trpí svalovou hypotonií a dystrofií. Přesto se nevzdává, i přes slzičky každý den poctivě cvičí. V Dětském centru v Novém Jičíně se za pomoci fyzioterapeuta věnuje Bobath konceptu, na rehabilitačním oddělení tamní nemocnice zase cvičí Vojtovu metodu.

Velkou podporu má Karolínka u svého brášky Filípka a prarodičů. Právě do jejich péče jsou oba sourozenci od února 2012 na základě předběžného opatření svěřeni. Díky nedostatečné péči rodičů byli oba zanedbaní a sociálně zaostalí. Karolínka v té době sama ani pořádně neseděla a vážila pouhých 9kg!

Od té doby se naštěstí hodně změnilo. Oba velice rychle rozumově dohnali své vrstevníky, Filípek má za sebou první třídu, Karolínka byla úspěšná u zápisu do školy. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nastoupí ale o rok později, v září začne s pomocí asistenta navštěvovat klasickou školku namísto dosavadní speciální.

Díky obětavé péči babičky a cílené rehabilitaci se Karolínka velmi zlepšila pokud jde o motoriku a sebeobsluhu. Je to veselá, cílevědomá holčička, která se však stále bohužel nedokáže obejít bez pomoci druhých.

V rámci rehabilitace a také nácviku sebeobsluhy se Karolínka venku, doma i ve školce pohybuje na speciálně upravených odrážedlech od firmy CykloArt Kopřivnice. Ráda maluje, zpívá a po svém i tancuje a já nepřestávám věřit, že jednou se dočká i toho, aby tancovala jako kdokoli z nás.

 

Více zde: https://www.facebook.com/karolinka.bude.chodit

Plakátek

Fotogalerie: Karolínka