Erička

 

Vzkaz od maminky Eričky:

Eričce bylo teď v lednu pět let. Byla to zdravá a krásná holka a také moc silná. Byli jsme šťastní, že ji máme. Když ji byli 4 měsíce prodělala zánět mozkových blan, který podle lékařů přežila za 5 minut 12. Její vývoj začal jako u každého zdravého dítěte, začala chodit, sama krásně jedla, naučila se rychle na nočník, byla moc šikovná cca. do 3 let. A poté přišlo to, co nikdo z nás neočekával, začala se nám dusit jídlem, špatně chodila a její koordinace se začala celkově zhoršovat. Nevěděli jsme, co se děje, a tak jsme navštívili lékaře, kde ji začali provádět veškerá vyšetření a poté přišli na atrofii mozečku cerebelum (Už nezvládá chodit na nočník, tudíž má pleny, jíst může pouze mixovanou stravu, přestala úplně chodit, nyní se jen dokáže plazit, nevydrží ani chvilinku sedět sama) Bylo nám řečeno, že se postupem času přestane úplně hýbat, že může i oslepnout a další hrozné věci, které jako matka dítěte nechcete slyšet. To nás hodně zasáhlo. I přesto vše má Erička radost ze života, je usměvavá. Bohužel se tato nemoc u nás léčit nedá, doslechla jsem se, že v Americe toto léčí, ale je to hodně složité a náročné. Dala bych vše za to, aby Erička byla zdravá a mohla si hrát jako každé jiné dítě.

Sbírka pomůže mé dceři Eričce i mě k lepšímu životu. I přesto co vše se Eričce přihodilo má radost ze života, je to naše sluníčko. Ráda chodí na výlety, směje se na lidi a má moc ráda zvířátka. Náš běžný den je pokaždé jiný, dvakrát do týdne chodíme na rehabilitace anebo jezdíme do Ústí na různá vyšetření. Když nikam nemusíme snažím se dceři věnovat na plno i když to mám složitější, neboť mám ještě další dvě dcery, o které se musím starat.

Peníze budou použity pro Eričku na pomůcky, které jí pomohou a usnadní život, konkrétně na jídelní židličku, kočárek, sedátko na koupání, které budou vyrobeny přesně na zakázku. Všem z celého srdce děkuji za každý dar pro Eričku, moc si toho vážíme, každé částky, co Eričce může usnadnit život. S pozdravem Anna Klimtová